•  počas testovania T9-2022

Č. j.: A/2022/00236

V Banskej Štiavnici, dňa  31. marca 2022

Vec:

Oznámenie o udelení riaditeľského voľna pre žiakov

Oznamujeme Vám, že na základe § 150 odst. 5 zákona č. 245/2008 školského zákona z  22. mája 2008 Z. z. a podľa § 3 odst. 10 vyhlášky 231/2009 MŠ SR z 3. júna 2009 o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v znení neskorších zmien a doplnkov

riaditeľ Základnej školy Jozefa Horáka v Banskej Štiavnici zo závažných dôvodov – prevádzkových dôvodov – Organizačné zabezpečenie Testovania 9 - 2022 v Základnej škole Jozefa Horáka jeden deň voľna pre žiakov  5. až 8. ročníka základnej školy, nakoľko v tento deň žiaci 9. ročníka absolvujú celoslovenské testovanie.

Termín riaditeľského voľna: 06. apríla 2022

Posledný deň vyučovania:      05. apríla 2022          (utorok)

Pokračovanie vyučovania:     07. apríla 2022          (štvrtok)

Zariadenie školského stravovania bude v prevádzke pre potreby všetkých stravníkov žiakov a zamestnancov školy ako v bežný pracovný deň školského vyučovania.

Žiaci 5. až 8. ročníka budú v tento deň automaticky zo stravy odhlásení. V prípade záujmu sa však môžu na stravu prihlásiť.

riaditeľ

• Poukázanie

• 2 % z dane OZ "Rodičia a priatelia ZŠ Jozefa Horáka."

Vážení a milí priatelia Základnej školy Jozefa Horáka v Banskej Štiavnici!

Budeme Vám vďační, ak darujete 2 % z daní občianskemu združeniu Rodičia a priatelia ZŠ Jozefa Horáka v Banskej Štiavnici.

Blíži sa čas odovzdávania daňových priznaní a vy máte možnosť rozhodnúť sa, čo urobíte s 2 % z Vašej dane. Vaše dve percentá z daní nie sú žiadnou sumou navyše, sú súčasťou Vášho povinného odvodu a rozhodnutím darovať ich, využijete svoje právo venovať ich na činnosť, ktorú chcete podporiť.

Pred niekoľkými rokmi z iniciatívy rodičov ZŠ Jozefa Horáka bolo založené Občianske združenie, ktoré podporuje a pripravuje aktivity pre žiakov ZŠ Jozefa Horáka. Týmto Vás chceme poprosiť, aby ste 2 % venovali nášmu občianskemu združeniu. Vaše 2 % pomôžu skvalitniť a obohatiť vzdelávaciu činnosť Vašich detí a všetci Vám budeme veľmi vďační.

Finančné prostriedky sú použité na uskutočnenie aktivít školy.

• MsÚ Banská Štiavnica

Vláda SR vyhlásila od 26.2. 2022 12.00 mimoriadnu situáciu z dôvodu hromadného prílevu cudzincov na územie Slovenskej republiky.

Vedenia Mesta Banská Štiavnica odsudzuje vojenskú agresiu voči Ukrajine a jej obyvateľom a pripája sa k tým, ktorí požadujú okamžité zastavenie vojnového konfliktu.

Mesto Banská Štiavnica zároveň vyhlasuje verejnú zbierku nasledovných potrieb:

deky, spacáky, hygienické potreby (vrátane plienok), obväzy, náplaste a iný drobný zdravotnícky materiál, voľne dostupné lieky proti bolesti, hnačke, vitamíny a pod.;

uvedené veci môžete doručiť v pracovné dni v čase 9.00 – 16.00 do Kultúrneho centra, Kammerhofská 1, Banská Štiavnica (bočný vstup z Akademickej ulice – pri soche Andreja Kmeťa) -  kontakt 045 694 96 51.

• Termín

• jarných prázdnin pre náš kraj

Jarné prázdniny

V dňoch 07. 3. až 11. 3. 2022 budú pre žiakov Banskobystrického kraja jarné prázdniny.

Vyučovanie opäť začne 14. 3. 2022.

Prosíme, aby ste žiakov pred nástupom do školy otestovali samotestami na ochorenie Covid 19.

Pred nástupom do školy nezabudnite vyplniť vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa.