• Profilácia školy

• Hlavné ciele smerovania školy – dlhodobé úlohy

1. Hlavným cieľom je rozvíjať edukačné prostredie na tvorivo – humánne a poznatkovo – hodnotne zážitkové. Hlavný dôraz kladieme na aktivitu a slobodu osobnosti, jej silu vytvoriť svoj progresívny spôsob bytia pre život.
          2. Pokračovať v rozvíjaní edukačného procesu na báze kvalitných vzťahov medzi učiteľom – žiakom – rodičom v súlade s humanizáciou a rešpektovaním Dohovoru o právach dieťaťa. Zamerať sa na výchovné pôsobenie s cieľom odstraňovať prejavy šikanovania, diskriminácie, násilia,   xenofóbie, rasizmu a intolerancie v súlade s Chartou základných ľudských práv a slobôd.
          3. Vo vybudovaných odborných učebniach IKT rozvíjať aktivity prostredníctvom projektu RIRS. Pri práci s počítačmi využívať učebne LEGO-DACTA pre I. stupeň a II. stupeň a RoboLab. Zabezpečiť sústavné pripojenie počítačovej siete na Internet.
          4. Podporovať rozvoj prírodovedných kompetencií žiakov zapojením učiteľov a žiakov do projektu IT akadémie.
          5. Systematicky a tvorivo realizovať myšlienky národného programu výchovy a vzdelávania, prostredníctvom NK Socrates v programe Commenius  a Erasmus +. Umožniť učiteľom a žiakom sebarealizáciu v európskej dimenzii.
          6. Zapájať sa do projektov zameraných na rozvoj školy a ďalej aktívne pracovať v projektoch Školy podporujúcej zdravie,   Zelená škola a pod. Aktívne reagovať každý rok na aktuálne výzvy MŠVVaŠ SR predkladaním vlastných návrhov.
          7. Naďalej pokračovať v edukačnom procese v realizácii úloh projektu „Premena tradičnej školy na modernú.“  V oblasti „Implementácia nových metód v praxi“ – pokračovať v implementácii s využitím vypracovaných metodických materiálov v projekte.
          8. Formovať vzťah k literatúre prostredníctvom súťažnej prehliadky tvorby mladých spisovateľov v súťaži Horákova Štiavnica a výtvarným spracovaním počutých úryvkov z Horákových povestí v súťaži Ilustrujeme Horákove povesti.
          9. Rozvíjať spoluprácu so školami v partnerských mestách Banskej Štiavnice, ktoré sú Hünenberg a  Moravská Třebová. Pokračovať v spolupráci a rozvoji kontaktov so Slovákmi žijúcimi v zahraničí prostredníctvom dohody o spolupráci so ZŠ 15. Októbra v Pivnici, republika Srbsko.
            Na základe dohôd o spolupráci s partnerskými školami zabezpečiť vzájomné výmenné pobyty žiakov v partnerských školách navzájom.
          10. Motivovať žiakov k pravidelnej  pohybovej činnosti a podporovať ich záujem o sebavzdelávanie v oblasti športu a pohybových aktivít. Vyhľadávať športovo nadaných žiakov a podporovať ďalšie rozvíjanie ich nadania. Realizovať športové aktivity so žiakmi pre žiakov prostredníctvom projektov "Tenis do škôl" a "Športová akadémia Mateja Tótha."
          11. Zabezpečiť intenzívny rozvoj finančnej a čitateľskej gramotnosti vo všetkých vzdelávacích oblastiach v škole s  využitím disponibilných hodín v rámci iŠkVP.