• Hrdá škola 2

• Objednávanie kolekcie

Vážení rodičia, milí žiaci a priateľia Základnej školy Jozefa Horáka.

Máme pre Vás skvelú novinku!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe ste pomohli rozhodnúť sami  žiaci.

Jej náhľad vidíte  a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 26.4. 2023

Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby.

Neváhajte a objednajte si svoj model už teraz.

Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu si ceny nastavte v EUR).

• Nie je nám to jedno !

•  ​​​​​Na čo sme sa pripravovali v tomto školskom roku ?​​​​​​

„Do školy na bicykli !“

Áno alebo nie ???

Áno, v schvaľovacom procese je nový školský poriadok. Bude v platnosti od 01. septembra 2023. V ňom sme od začiatku zakomponovali túto zmenu. Je však potrebné bezpodmienečne a jedno jednoznačne zabezpečiť:

1. Bezpečné prístupové cyklotrasy v lokalite, kde sa nachádza škola.
            2. Zabezpečenie bezpečnosti detí na bicykloch v križovatkách pri rannom príchode a poobednom odchode zo školy.
            3. Zabezpečenie stojísk pre bicykle, kde si môžu svoj bicykel zamknúť. Priestor bude monitorovaný kamerovým systémom. (Nie stĺpy a ploty).
            4. Zákonný zástupca nebude mať obavu o bezpečie svojho dieťaťa a svoj majetok.

Je však potrebné si uvedomiť, že za prípadné úrazy do školy a zo školy na bicykloch nenesie zodpovednosť škola.

Žiak zosadá z bicykla a nasadá na bicykel mimo areál školy.

V tomto školskom roku stále platí pôvodný školský poriadok. Od 2. mája však skúšane testovaciu prevádzku a anketu o príchode do školy. Za hlasovania Vám vopred ďakujeme.

Naša prvá lastovička. Matúš gratuľujeme. Bezpečne aj domov.

• Veľká noc 2023

• ​​​ veľkonočné prázdniny 2023

Veľká noc a veľkonočné prázdniny ako tradičný jarný oddych od školy a práce budú v tomto roku v prvej polovici apríla. Okrem zatvorených škôl ľudia počas niektorých dní ani nenakúpia. Podľa zákona musia byť niektoré obchody zatvorené. Veľkonočné sviatky sú špecifické aj pohyblivosťou dátumu, kedy sa oslavujú. Každý rok môžu byť dni týchto sviatkov odlišné.

Dôvodom je pravidlo, podľa ktorého niektoré cirkevné sviatky závisia od splnu a takzvanej jarnej rovnodennosti. Jednoducho povedané, Veľká noc, respektíve dni týchto sviatkov sa podľa cirkevných pravidiel stanovujú vždy na prvú nedeľu po prvom splne a po jarnej rovnodennosti. Tento rok sa veľkonočné sviatky začínajú 7. apríla a končia 10. apríla.

Veľká noc v roku 2023

Názov                               Dátum            Deň v týždni            Druh

Veľký piatok                     7. apríl 2023   piatok                Deň pracovného pokoja

Biela sobota                     8. apríl 2023   sobota              Bežný deň